Uświadamiaj razem z Kulczyk Foundation

Zaplanuj już dziś obchody Dnia Higieny Menstruacyjnej w Twojej firmie. Dołącz do naszej kampanii #OkresRównoWażny i skorzystaj z naszych inspiracji oraz materiałów edukacyjnych, żeby dostarczyć rzetelnej wiedzy eksperckiej w Twoim miejscu pracy. 

Sprawdź jak skutecznie angażować swoją organizację w budowanie świadomości na temat równości oraz promowania odpowiedzialnego podejścia do zdrowia menstruacyjnego. Wykorzystaj dostarczane przez nas scenariusze działań i doprowadź do wdrożenia jak największej liczby aktywności w Twoim miejscu pracy.

To kropla drąży skałę, dlatego każde działanie uświadamiające jest ważne w kontekście skali całego projektu. Z pomocą naszych materiałów Twoje starania zostaną zauważone przez innych i wpłyną na pozytywny wizerunek pracodawcy. Przekonaj ich właśnie dzisiaj! Jak?

Dołącz do kampanii #OkresRównoWażny, poprzez podjęcie aktywności, które w prosty sposób pozwolą dokonać zmian w Twoim miejscu pracy. Wybierz, jaka forma celebracji Dnia Higieny Menstruacyjnej i poruszenia tematu jest odpowiednia dla Twojej organizacji.

Zainspiruj się scenariuszami działań. Pobierz materiały promocyjne i edukacyjne:  

Żeby zwrócić uwagę współpracowników_czek na temat zdrowia menstruacyjnego w KOMUNIKACJI WEWNĘTRZNEJ możesz skorzystać z następujących propozycji:

 • Wydrukuj plakat, naklejki/wlepki i umieść je w widocznych miejscach, jak np. toaleta, kuchnia, recepcja (pliki gotowe do druku do pobrania tutaj: POBIERZ
 • Uwzględnij temat kampanii w firmowym newsletterze. Możesz skorzystać z naszych grafik. Jeśli Twoja firma potrzebuje wsparcia w zredagowaniu materiału do newslettera napisz do nas: cyklkariery@kulczykfoundation.org.pl
 • Zorganizuj szkolenie dla pracowniczek_pracowników na temat zdrowia menstruacyjnego. Jeśli chcesz, aby Ci w tym pomóc, napisz mail na adres: cyklkariery@kulczykfoundation.org.pl
 • Zainspiruj się gadżetami– ekologicznym termoforem z pestkami wiśni, sztyftem (roll-on), czyli olejkiem eterycznym poprawiającym samopoczucie w czasie okresu. Woreczek wielokrotnego użytku możesz przekazać współpracowniczkom, a jeśli macie takie możliwości – zróbcie limitowaną serię takich gadżetów dla Waszych pracowniczek. Możecie również zaopatrzyć firmę w relaksujące świeczki, zmniejszające dolegliwości menstruacyjne. Przykładowe wykorzystanie gadżetów: Propozycja 1, Propozycja 2
 • Niech 28 maja, Dzień Higieny Menstruacyjnej, na stałe zapisze się w Waszym firmowym kalendarzu. Celebrujcie to święto: zorganizujcie spotkanie, poczęstunek. Możecie kupić ciastka lub owoce i włożyć toppery nawiązujące do akcji.
 • Zaproponuj pracowniczkom_kom sprawdzenie swojej wiedzy na temat zdrowia menstruacyjnego – skorzystajcie w tym celu z ankiety dostępnej pod adresem:

LINK DO QUIZU EDUKACYJNEGO

 • Zachęć pracowniczki_ków do wsparcia akcji „Tak dla podpasek” i podpisania się pod naszym apelem do rządzących o zmiany w prawie zapewniające dostęp do środków menstruacyjnych w szkołach i na uczelniach oraz wprowadzenie do programów szkolnych wiedzy o zdrowiu menstruacyjnym.Link do apelu: https://takdlapodpasek.pl/
 • Przekaż koleżankom_gom, że mogą zapoznać się z ulotką o tym, jak rozmawiać z dziećmi o menstruacji: LINK DO MATERIAŁU DLA RODZICÓW
 • Zorganizuj zbiórkę pracowniczą środków menstruacyjnych, które następnie możecie przekazać np. lokalnej szkole, placówce DPS, domom samotnej matki itp.

Jak działać na zewnątrz?

Oto kilka sposobów na KOMUNIKACJĘ ZEWNĘTRZNĄ, podkreślającą  zaangażowanie pracowników_czek w akcję:

 • Pochwal się w internecie udziałem w programie i w kampanii z okazji Dnia Higieny Menstruacyjnej. Możesz zamieścić w aktualnościach na stronie firmowej informację o przyłączeniu się do akcji, dodać banner lub  zdjęcie. Opisz co wydarzy się lub wydarzyło w ramach Waszych działań.
 • Podziel się w mediach społecznościowych Waszymi doświadczeniami z realizacji kampanii #okresrównoważny, abyśmy mogli puścić je dalej w świat. Napisz krótką wiadomość, nakręć filmik (w poziomie, pionie lub kwadracie, dowolnej długości) lub rolkę (w pionie, do 90 sekund), z udziałem koleżanek i kolegów z pracy, a przy ich publikacji oznacz profile Kulczyk Foundation i dodaj hasztag #cyklkariery #okresrównoważny, żebyśmy mogli je u nas udostępnić.
 • Zachęć pracowniczki_ków do zrobienia sobie zdjęcia z widocznym hasztagiem kampanii #okresrównoważny (do wykorzystania grafiki z hasztagiem akcji typu: plakat, banner internetowy). Za każde udostępnione zdjęcie i oznakowanie nas
  w mediach społecznościowych Kulczyk Foundation przekaże jedną paczkę podpasek potrzebującym.
 • Zorganizuj specjalną akcję z okazji 28 maja w swoim miejscu pracy. Wyłóż podpaski w mało oczywistym miejscu – w poczekalni, recepcji, itp. Zrób im zdjęcie i zamieść w Waszych mediach społecznościowych. Opatrz je hasztagiem #okresrównoważny i napisz, dlaczego celebrujecie ten dzień.

 

Propozycje postów na Social Media, którymi możecie się zainspirować:  

FB/IG:

🩸 28 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Higieny Menstruacyjnej, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie związane ze zdrowiem menstruacyjnym, ubóstwem menstruacyjnym i przełamywanie miesiączkowego tabu 🩸 W tym dniu razem z @KulczykFoundation pod hasłem #okresrównoważny chcemy podkreślić, jak ważne jest tworzenie przyjaznego, otwartego środowiska – i to nie tylko w pracy – wolnego od dyskryminacji i nierówności oraz dostrzeganie, że potrzeby kobiet i mężczyzn różnią się. Wspólnie możemy zmieniać świat na lepszy i sprawić, że o miesiączce będziemy rozmawiać otwarcie, a dostęp do środków menstruacyjnych będzie powszechny. Każdy z nas może zrobić krok w stronę równej teraźniejszości dla nas wszystkich ❤️

#MHday #MHday2024 #CyklKariery #worklifeperiod #równośćpłci #równowagawpracy

 

Linkedin

Dziś, 28 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Higieny Menstruacyjnej! 📆 Wraz z wieloma społecznie odpowiedzialnymi organizacjami na całym świecie pragniemy podkreślić wagę tej istotnej inicjatywy.

W #NazwaFirmy codziennie dbamy o to, by tworzone przez nas środowisko pracy promowało równość i zrozumienie m.in. w kwestii związanej z menstruacją ❤️🩸, dlatego #MHday2024 obchodzimy razem z @KulczykFoundation pod hasłem #okresrównoważny. Zachęcamy wszystkich do zaangażowania się w te działania, by rozmowy na temat zdrowia i higieny menstruacyjnej prowadzono otwarcie i merytorycznie, a dostęp do podstawowych, niezbędnych środków menstruacyjnych stał się codziennością w środowisku pracy.

Oznaczenia:

FB:  https://www.facebook.com/kulczykfoundation

IG: https://www.instagram.com/kulczykfoundation/

Linkedin: https://pl.linkedin.com/company/kulczyk-foundation

Hasztagi: #cyklkariery #worklifeperiod #równośćpłci #równowagawpracy, #MHDay #okresrównoważny #MHday2024

Materiały do wykorzystania/ispiracji:

Dołącz do programu Cykl Kariery i skorzystaj z szerokiej gamy materiałów edukacyjno-marketingowych, do których mają dostęp tylko uczestnicy Programu. Otrzymasz m.in. możliwość wzięcia udziału w wydarzeniach związanych z tematem zdrowia menstruacyjnego, odbywających się na żywo i online (webinary), dostęp do newslettera rozsyłanego co kwartał, a także szereg innych materiałów edukacyjno-informacyjnych do wykorzystania w komunikacji wewnętrznej.

Adres do kontaktu: cyklkariery@kulczykfoundation.org.pl

Właściwe zaopiekowanie się obszarem menstruacji w miejscu pracy ma pozytywny wpływ na pracowników_czki. Kliknij tutaj i dowiedz się więcej.