Jak wykorzystać swój cykl?

Cykl menstruacyjny oddziałuje na nasze ciało i samopoczucie. To wpływ hormonów, które sprawiają, że wiele z nas czuje się gorzej podczas menstruacji, a w innych momentach cyklu odczuwa przypływ energii. A więc i nasze potrzeby zmieniają się w różnych fazach cyklu. Jak możemy wesprzeć nasze ciało, aby zwiększyć swoje możliwości i lepiej wykorzystać ten potencjał? O tym dowiecie się z naszego kompendium menstruacyjnego.

Obserwując swój cykl menstruacyjny, możemy zauważyć zmiany zarówno w ciele, jak i w samopoczuciu. Czy wiecie jednak, że możemy podjąć pewne działania, by jak najlepiej wykorzystać możliwości danej fazy? Jest to możliwe.

Możemy wspierać swój cykl tym, co jemy. Okazuje się, że właściwa dieta pomaga zoptymalizować nasz cykl, zredukować problemy związane z miesiączkowaniem, zmniejszyć dolegliwości bólowe czy zwiększyć energię.

Z kolei dostosowanie aktywności fizycznej do faz cyklu może poprawić nam nastrój i wydolność, pomoże też zmniejszyć ryzyko kontuzji.

Zapraszamy do lektury naszego kompendium menstruacyjnego. Sprawdźcie, jak najlepiej czerpać z naszego kobiecego potencjału.

Pobierz broszurę